Yageo Group C0603C272K1RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 2700pF X7R 0603 10% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Electro Sonic
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
8,326
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %