Yageo Group C0603C225M9PAC7867
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页14 年前
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+74.80%
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-11-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
0603 2.2 uF 6.3 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10A225MQ8NNND
25V 2.2uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10A225MQ8NNNC
Samsung Electro-MechanicsCL10A225MP8NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, +-15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603 inch
描述
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% Pad SMD 0603 85C T/R
0603 (1608Metric) SMD Comm X5R 6.3V 2.2muF ±20% X5R
2.2¦ÌF ¡À20% X5R 6.3V 0603 1.6mm*800¦Ìm
2.20UF 6.3V ROHS COMPLIANT: YES