Yageo Group C0603C224K4RACAUTO
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-81.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX0805YC224KAT2A
16V 220nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C224K4RACTU
0603 0.22 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10B224KO8NNNC
16V 220nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX0805YC224K4T2A
0805 220 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 10% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
CapCeramic 0.22uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C Automotive T/R
Cap, 0.22Μf, 16V, 10%, X7R, 0603; Capacitance:0.22Μf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Aec-Q200 C Series; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |Kemet C0603C224K4RACAUTO