Yageo Group C0603C223K5RAC7411
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.022uF X7R 0603 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Upverter
Electro Sonic
Farnell
Verical
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B223KB8NNNC
50V 22nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.022uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10B223KA8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 25 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL10B223KO8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
0603 ceramic capacitor 50V 22nF 10% 30ppm/C
CAP, 0.022UF, 50V, MLCC, 0603; Capacitance: 0.022µF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series KEMET; Operating Tempe