Yageo Group C0603C221K5RACAUTO
50V 220pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Farnell
Electro Sonic
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+31.62%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
Capacitance
220 pF
220 pF
220 pF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 220pF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
0603 220 pF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10B221KB8NNNC
KYOCERA AVX06033C221KAT2A
Cap Ceramic 220pF 25V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
100V 220pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 220PF 100V X7R 0603 / Cap Ceramic 220pF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
描述
Cap Ceramic 220pF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 220pF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 220pF ±10% 50V X7R