Yageo Group C0603C221K5RAC7411
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 220pF 0603 X7R 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Electro Sonic
ODG (Origin Data Global)
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.66%
Authorized Distributors
5
Capacitance
220 pF
220 pF
220 pF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B201KB8NNNC
50V 200pF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B221KB8NNNC
50V 220pF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 220pF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B221KB5NNNC
TAIYO YUDENUMK105B7221KV-F
CAP CER 220PF 50V X7R 0402 / 220 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDENUMK105BJ221KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 50V, 220 pF, ± 10 %, 0402, X5R/B, RoHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 220pF 50V X7R 10% SMD 0603 125C Paper T/R
0603 ceramic capacitor 50V 220pF 10% 15% ppm/C
CAP, 220PF, 50V, MLCC, 0603; Capacitance: 220pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series KEMET; Operating Temperatu