Yageo Group C0603C220J5GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 22pF C0G 0603 5% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Electro Sonic
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.62%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Capacitance
22 pF
22 pF
22 pF
Dielectric
C0G
C0G
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 22pF 5% C0G 50V 0603 Paper T/R
50V 22pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C220JB8NNNC
0603 22 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000022uF, Surface Mount, 0603
描述
Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Extreme Low ESR Automotive T/R
Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R