Yageo Group C0603C152J5GECAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1500pF 0603 C0G 5% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet20 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
1.5 nF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Surface Mount, 0603
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
CAP CER 0603 1.5NF 50V C0G ±5% 4K 7" REEL