Yageo Group C0603C152J5GACAUTO
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0015uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Upverter
Electro Sonic
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+35.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
66,176
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
1.5 nF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitor, 1500 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
CAP CER 1500PF 50V C0G 0603 / 1500 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Cap Ceramic 0.0015uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Low ESR Automotive T/R
KYOCERA AVX06035A152JAT2A
0603 1500 pF 50 V ±5% Tolerance C0G Dielectric Multilayer Ceramic Capacitor
50V 1.5nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.0015uF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
0603 (1608Metric) SMD Auto C0G 50V 1500pF ±5% C0G NP0
1.5nF ¡À5% C0G(NP0) 50V 0603 1.6mm*800¦Ìm*800¦Ìm