Yageo Group C0603C103K4RAC7411
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, X7R, -/+15ppm/Cel TC, 0.01uF, 0603
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
FarnellC0603C103K4RAC7411010KTape & Reel
23h
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Farnell
Arrow Electronics
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
描述
CAP, 0.01UF, 16V, MLCC, 0603;