Yageo Group C0603C103K3RAC7411
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.01uF X7R 0603 10%
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Upverter
Electro Sonic
ODG (Origin Data Global)
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+447%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.01uF 10% X7R 25V 0603 Paper T/R
25V 10nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 / 10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
50V 10nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B103KB8NNNC
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.01uF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 10nF ±10% 25V X7R
0603 ceramic capacitor 25V 10nF 10% 30ppm/C
CAP, 0.01UF, 25V, MLCC, 0603; Capacitance: 0.01µF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series KEMET; Operating Tempera