Yageo Group C0603C103K3HACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.01uF X8R 0603 10% AEC-Q200
数据表和文档
Farnell
Datasheet20 页2 年前
Datasheet4 页1 年前
Upverter
element14 APAC
Newark
3 个月趋势:
+73.20%
SnapEDA
封装
3D下载
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X8R
X8R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX06035F103K4Z2A
Cap Ceramic 0.01uF 50V X8R 10% Pad SMD 0603 FlexiTerm 150C Automotive T/R
KYOCERA AVX06035F103K4T2A
0603 10 nF 50 V ±10 % Tolerance X8R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
CGA Series 0603 10 nF 100 V ±10 % Tolerance X8R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 10nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CGA 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±10% 10000pF
描述
Cap Ceramic 0.01uF 25V X8R 10% Pad SMD 0603 150C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.01uF 25V X8R 10% SMD 0603 150°C Paper T/R