Yageo Group C0603C103K2RECAUTO
Cap Ceramic 0.01uF 200V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页2 年前
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
Introduction Date2017-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.01uF 200V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
ESD SMD Auto X7R CERAMIC CAPACITOR 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 10000pF
CAP, MLCC, AEC-Q200, X7R, 0.01UF, 200V
CAP CER 0603 10NF 200V X7R ±10% 4K 7" REEL
Cap, 0.01Μf, 200V, 10%, X7R, 0603; Capacitance:10000Pf; Voltage Rating:200V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Esd Rated Series; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |Kemet C0603C103K2RECAUTO