Yageo Group C0603C102K1RACAUTO
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 / 1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Upverter
Farnell
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B102KC8NNNC
100V 1nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CGA Series 0603 1000 pF 100 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
0603 1 nF 100V ±10% Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0603 1 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000pF 100volts 10% X7R AUTO
Cap 0.001Uf 100Vdc X7R 10% Smd 0603 Rohs Compliant: Yes
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 1nF ±10% 100V X7R
Capacitor Multi layer Ceramic 0603 1nF 1