Yageo Group C0603C102K1HACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 1000pF X8R 0603 10% AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet20 页2 年前
Upverter
Farnell
Electro Sonic
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
52,075
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X8R
X8R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X8R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
SMD Auto X8R HT150C 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R 卤10% 1000pF
Cap Ceramic 0.001uF 100V X8R 10% SMD 0603 150°C Paper T/R