Yageo Group C0603C101J4GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 100pF 0603 C0G 5% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Upverter
Electro Sonic
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
5 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0603