Yageo Group C056T103K1X5CS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页10 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.86%
Stock
3,179
Authorized Distributors
4
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Molded
Radial
Radial
Number of Capacitors
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
Yageo GroupC124K103K1X5CA
Yageo GroupC052T103K1X5CR
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm (0.01%FR) Bulk
Yageo GroupC052T103K1X5CP
Molded Radial Ceramic Capacitors C052T 0.01uF 100volts X7R 10%
描述
Cap Ceramic 0.01uF 100V BX 10% Radial 5.08mm (0.001%FR) 125C Bulk
CAP CER .01UF 100V 10% RADIAL
.01UF 100V 10% 5.08MM