Yageo Group C052T104K5X5CM
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页10 年前
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.01%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,731
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Case/Package
Molded
Molded
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
4.83 mm
5.973 mm
5.973 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2000-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupC056T104K5X5CR
Yageo GroupC056T104K5X5CS
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm (0.001%FR) 125°C Bulk
Yageo GroupC056T104K5X5CM
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0612 / 0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 16 V X7R 1206 (3216 Metric)
KYOCERA AVXW3A4YC104KAT2A
Cap Ceramic Array 0.1uF 16V X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
KYOCERA AVXW3A4YC104K4T2A
描述
Cap Ceramic 0.1uF 50V BX 10% Radial 5.08mm (1%FR) 125C Bulk
Molded CERAMIC CAPACITOR capacitor array 50V 100nF 10% 15% ppm/C
Molded Radial Ceramic Capacitors C052 0.1uF 50volts Z5U 10%
CAP, MLCC, X7R, 0.1UF, 50V, RADIAL; Capacitance:0.1µF; Voltage(DC):50V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:5.08mm; Product Range: