Yageo Group C0402C821K5RACTU
Cap Ceramic 820pF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Datasheet4 页0 年前
Farnell
Electro Sonic
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.59%
Capacitance
820 pF
820 pF
820 pF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL05B821KB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 820 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
50V 820pF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 820 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 820pF 100V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R
0402 820 pF 50 V ±5% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 820pF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00082uF, Surface Mount, 0402
SURFACE MOUNT MULTILAYER CERAMIC CHIP CAPACITOR
CER 0402 CAP 50V 820PF X7R 10% TR
Cap, Mlcc, X7R, 820Pf, 50V, 0402; Capacitance:820Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series Kemet; Product Length:1.02Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet C0402C821K5RACTU