Yageo Group C0402C562K4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% Tc, 0.0056Uf, Surface
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Farnell
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.15%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
39,861
Authorized Distributors
6
Capacitance
5.6 nF
5.6 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
0402 5.6 nF 25 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05B562KB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 5600 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
50V 5.6nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B562KA5NNNC
25V 5.6nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX04023C562KAT2A
0402 5.6 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 5600pF X7R 0402 10%
Cap Ceramic 0.0056uF 16V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
SMD CERAMIC CHIP CAPACITOR 5600PF 16V 10% X7R
CAP, 5600PF, 16V, MLCC, 0402; Capacitance: 5600pF; Voltage Rating: 16V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series KEMET; Operating Tempera
Ceramic Capacitor 5600Pf, 16V, X7R, 10%, 0402; Rango De Producto:Serie C; Capacidad:5600Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Característica Dieléctrico:X7R; Tensión Nominal:16V; Tipo De Condensador De Cerámica:0402 [Métrica 1005] |Kemet C0402C562K4RACTU