Yageo Group C0402C475M7PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4V 4.7uF X5R 0402 20%
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页3 年前
Datasheet18 页14 年前
Farnell
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
TraceParts
3D下载
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2008-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
0402 4.7 uF 4 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor