Yageo Group A700X337M002ATE010
Cap Aluminum Polymer 330uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 0.01 Ohm 4700mA 2000h 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
Master Electronics
Ciiva
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.46%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,225
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
2 V
2 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
Ripple Current
4.7 A
3.9 A
Height - Seated (Max)
4.2926 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2003-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Panasonic2R5TPE330MC
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, 2917
PanasonicEEF-UE0E331R
Cap Aluminum 330uF 2.5V 20% (7.3 X 4.3 X 4.2mm) SMD 0.012 Ohm 3300mA 1000h 105°C Embossed T/R
Rubycon2.5SW330M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
PanasonicEEF-UE0E331LR
Cap Aluminum 330uF 2.5V 20% (7.3 X 4.3 X 4.2mm) SMD 0.007 Ohm 3700mA 1000h 105°C Embossed T/R
Cap Aluminum Organic 330uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.012 Ohm 4600mA 2000h 125C T/R
Cap Tant Polymer 330uF 2.5VDC W CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.4mm) SMD 7343-15 0.015 Ohm 105C T/R
描述
Capacitor,330Uf,2Vdc,20-% Tol,20+% Tol Rohs Compliant: Yes |Kemet A700X337M002ATE010
CAPACITOR ALUMINUM ORGANIC SMD, 330UF 2V 20% AO-CAP
2917 (7343Metric) AO-Cap A700 2V 330muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917