Yageo Group A700D227M002ATE018
Cap 220uF 2VDC 20% 7.3 X 4.3 X 2.8mm SMD 0.018 Ohm 3700mA Plastic T/R
数据表和文档
Newark
X-ON
_legacy Avnet
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,063
Authorized Distributors
5
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
2 V
2 V
2 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
18 mΩ
12 mΩ
12 mΩ
Life (Hours)
Ripple Current
3.7 A
4.6 A
4.6 A
Height - Seated (Max)
3.0988 mm
3.0988 mm
3.0988 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2003-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Panasonic2R5TPE220MI
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 2917
PanasonicEEF-UD0D221R
Cap Aluminum 220uF 2V 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.015 Ohm 3000mA 1000 hr 105°C Embossed T/R
Panasonic2R5TPE220MF
Rubycon2.5SXB220M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
High Temperature High Humidity Tantalum Polymer Capacitor AEC-Q200 2.5VDC 220uF ±20%
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
2917 (7343Metric) AO-Cap A700 2V 220muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
CAP, 220UF, 2V, ALU ELEC, POLYMER, 2917; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 2V; AE Capacitor Case: 2917 [7343 Metric]; Product Range: AO-CAP A700 Series; ESR: 0.018ohm; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 125°C; Operating Te
Capacitor Alum Organic 220Uf, 2V, 20%, Smd; Capacitance:220Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Case Style:2917 [7343 Metric]; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Organic; Capacitor Mounting:Smd; Capacitor Terminals:Smd Rohs Compliant: Yes |Kemet A700D227M002ATE018