Yageo Group A700D157M004ATE018
Cap Aluminum Organic 150uF 4VDC 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.018 Ohm 3700mA 2000h 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Farnell
Electro Sonic
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
31,452
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
18 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
3.7 A
4.1 A
Height - Seated (Max)
3.0988 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Rubycon4SW150M
CONDUCTIVE POLYMER ALUMINUM SOLID ELECTROLYTIC CAPACITORS | CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Rubycon4SXB150M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2917
PanasonicEEF-UD0G151R
Cap Aluminum 150uF 4V 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.015 Ohm 3000mA 1000h 105°C Embossed T/R
CAPACITOR, TANTALUM SMD CONDUCTIVE POLYMER, KO-CAP, LOW PROFILE, 150.UF 4V 20%
Panasonic4TCE150MI
Panasonic 4TCE150MI - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
PanasonicEEF-UD0G151LE
Cap Aluminum 150uF 4V 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.009 Ohm 3400mA 1000h 105°C Embossed T/R
描述
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC,150 UF,20%,4 VDC, SMT,7343,ESR 0.018 OHMS, TAPE & REEL
2917 (7343Metric) AO-Cap A700 4V 150muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitor Alum Organic 150Uf, 4V, 20%, Smd; Capacitance:150Μf; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Esr:0.018Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 125°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Mounting:Surface Mount Rohs Compliant: Yes |Kemet A700D157M004ATE018
CAP, 150UF, 4V, ALU ELEC, POLYMER, 2917; Capacitance:150µF; Voltage Rating:4V; AE Capacitor Case:2917 [7343 Metric]; Product Range:AO-CAP A700 Series; ESR:0.018ohm; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); MSL:MSL 3 - 168 hours