ITT / Cannon MS3111E20-16P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页2 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
0
Authorized Distributors
2
Gender
Male
Male
Number of Positions
16
Mount
Cable, Free Hanging
Cable
Cable
Current Rating
13 A
13 A
13 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2014-09-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-07-05
相关零件
Amphenol IndustrialPT06A-20-16S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT06A-20-16P
Amphenol IndustrialPT06A-20-16P(SR)
Amphenol IndustrialPT06A-20-16PW(SR)
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
ITT / CannonKPT06E20-16PY
ITT / CannonKPT01E20-16P
描述
Connector Circular Cable Connecting Plug 16 Pin Contacts |Itt Cannon MS3111E20-16P
CIRCULAR CONNECTOR, MIL-SPEC 26482, KPT SERIES
CONNECTOR, CIRCULAR, SIZE 20, 16WAY
CONN RCPT 16POS CBL MNT W/PINS