ITT / Cannon KPT06P20-41P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Solder ST Cable Mount 41 Terminal 1 Port
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet36 页12 年前
Datasheet36 页13 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
41
Mount
Cable, Free Hanging
Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
相关零件
Amphenol IndustrialPT06A-20-41P
AmphenolPT06A20-41PW
Amphenol IndustrialPT01E-20-41P(SR)
Amphenol IndustrialPT05E-20-41P
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
ITT / CannonKPT01A20-41P
描述
Circular Connector Plug Size 20, 41 Position, Cable; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Macho; Núm. De Contactos:41; Contacto, Género:Pin; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable; Contacto, Material:Cobre |Itt Cannon KPT06P20-41P