ITT / Cannon KPT02E16-26P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 26 POS Solder ST Box Mount 26 Terminal 1 Port
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页4 年前
Farnell
Electro Sonic
3 个月趋势:
+343%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,376
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
26
Mount
Panel
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
600 V
600 V
Current Rating
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2002-04-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Amphenol IndustrialPT01A-16-26S(SR)
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 26 POS Solder ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT02A-16-26S(025)
Connector MIL-DTL-26482 Circular Receptacle 26 Position Socket Solder Straight Box Mount
Amphenol IndustrialPT02E-16-26S(025)
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 26 POS Solder ST Box Mount 26 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT04A-16-26S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 26 POS Solder ST Panel Mount 26 Terminal 1 Port
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
描述