ITT / Cannon KPT00E22-55P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 55 POS Solder ST Wall Mount 55 Terminal 1 Port
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
994
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
55
Mount
Flanges, Panel, Wall
Flanges, Panel, Wall
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2014-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Amphenol IndustrialPT02E22-55P(025)
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02A-22-55P(025)
ITT / CannonKPT02A22-55P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 55 POS Solder ST Box Mount 55 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT02E22-55PY
ITT / CannonKPT02E22-55PZ
Amphenol IndustrialPT01E-22-55P(SR)
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 55 POS Solder ST Cable Mount 55 Terminal 1 Port
描述
Circular Connector Receptacle, Size 22, 55 Position, Wall; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:55; Contacto, Género:Pin; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT00E22-55P