Renesas X93156UM8IZ-2.7
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 25% -40C 200muA 3mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页21 年前
Datasheet7 页21 年前
Newark
iiiC
DigiKey
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
71,785
Authorized Distributors
0
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
8
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
32
Tolerance
25 %
25 %
Temperature Coefficient
35 ppm/°C
35 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Non-Volatile
Interface
Serial
Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-01-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2015-12-10
LTD Date2016-06-10
相关零件
Ic,digital Potentiometer,cmos,tssop,8Pin,plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9313UMIZ-3T1
Analog DevicesAD5162BRM50
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP / Digital Potentiometer 50k Ohm 2 Circuit 256 Taps SPI Interface 10-MSOP
Digital Potentiometer (POT), 256-Tap, with I2C Interface and Integrated EEPROM
Digital Potentiometer (POT), 32-Tap 50 kΩ
Analog DevicesAD5243BRMZ50
Dual, 256-Position, I2C-Compatible Digital Potentiometers | IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 10MSOP
Analog DevicesAD5161BRMZ50-RL7
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile 10-Pin MSOP T/R
描述
Digital Potentiometer, 1 Func, 50000ohm, Increment/decrement Control Interface, 32 Positions, CMOS, PDSO8
IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8MSOP
Single Digitally Controlled Potentiometer (XDCP™), Low Noise, Low Power, 3 wire Up/Down, 32 Taps
IC XDCP 32-TAP 50K 3-WIRE 8-MSOP
IC, NV DIG POT; End To End Resistance:50kohm; Resistance Tolerance:± 25%; No. of Steps:32; Supply Voltage Range:2.7V to 5.5V; Control Interface:3 Wire, Serial; No. of Pots:Single; Memory Type:EEPROM ;RoHS Compliant: Yes