Renesas X9116WM8IZ-2.7T1
Digital Potentiometer 10kOhm 16POS Non-Volatile Linear 8-Pin MSOP T/R
Obsolete
数据表和文档
Renesas
Datasheet9 页22 年前
IHS
Augswan
Integrated Device Technology
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
MSOP
MSOP
Number of Pins
8
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Number of Taps
16
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
300 ppm/°C
300 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Non-Volatile
Interface
Serial
Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
描述
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 150muA 3mm
Digital Potentiometer, 1 Func, 10000ohm, Increment/decrement Control Interface, 16 Positions, CMOS, PDSO8