Infineon SPW32N50C3FKSA1
Power MOSFET, N Channel, 560 V, 32 A, 0.11 ohm, TO-247, Through Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页21 年前
iiiC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-47.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2003-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTW47NM60ND
Trans MOSFET N-CH 600V 35A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTW45N65M5
N-channel 650 V, 0.067 Ohm typ., 35 A, MDmesh M5 Power MOSFET in TO-247 package
278W 20V 2.5V 127nC@ 10V 1N 650V 99m¦¸@ 10V 38A 2.78nF@ 100V TO-247 16.13mm*5.21mm*21.1mm
STMicroelectronicsSTW43NM60ND
N-channel 600 V, 0.075 Ohm, 35 A, TO-247 FDmesh(TM) Power MOSFET (with fast diode)
Trans MOSFET N-CH 650V 31.2A 3-Pin TO-247 Tube
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 24 A, 0.084 ohm, TO-247, Through Hole
Trans MOSFET N-CH 650V 34.6A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
SiHG33N60E Series ±30 V 33 A 278 W Through Hole Power Mosfet - TO-247AC
Trans MOSFET N-CH 600V 31A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 37.9 A, 99 Milliohms, TO-247, 3 Pins, Through Hole
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, Easy Drive, 600 V, 37 A, 99 mΩ, TO-247
MOSFET N-CH 600V 33A TO-247AC / Trans MOSFET N-CH 600V 33A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
描述
Power Field-Effect Transistor, 32A I(D), 500V, 0.11ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247AA
Replacement for 500V CoolMOS™ C3 is CoolMOS™ P7.500V CoolMOS™ C3 is Infineon's third series of CoolMOS™ with market entry in 2001. C3 is the "working horse" of the portfolio.
MOSFET, N, COOLMOS, TO-247; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:32A; Drain Source Voltage Vds:560V; On Resistance Rds(on):110mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:284W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-247; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Cont Current Id @ 25°C:32A; Current Id Max:32A; Current Temperature:25°C; Full Power Rating Temperature:25°C; Junction Temperature Tj Max:150°C; Junction Temperature Tj Min:-55°C; No. of Transistors:1; Package / Case:TO-247; Power Dissipation Pd:284W; Power Dissipation Pd:284W; Power Dissipation Ptot Max:284W; Pulse Current Idm:96A; Termination Type:Through Hole; Voltage Vds:560V; Voltage Vds Typ:560V; Voltage Vgs Max:20V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V; Voltage Vgs th Max:3.9V