Infineon IPZ40N04S5L7R4ATMA1
40V, N-Ch, 7.4 mΩ max, Automotive MOSFET, S3O8, OptiMOS™-5, PG-TSDSON-8-32, RoHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页10 年前
Infineon
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginAustria, Germany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.55
Introduction Date2015-05-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Power MOSFET, N Channel, 40 V, 50 A, 0.0062 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
Single N−Channel Power MOSFET 30 V, 46 A, 6.95mΩ
N-Channel PowerTrench® MOSFET 40V, 50A, 6.5mΩ
Single N-Channel Power MOSFET 30V, 47A, 7.4mΩ 1500 / Tape & Reel. Pb-Free, Wettable Flanks
Power MOSFET, N Channel, 40 V, 50 A, 7.9 mOhm, TO-252 (DPAK), 3 Pins, Surface Mount
Power MOSFET, N Channel, 40 V, 50 A, 0.0085 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 40V 40A 8-Pin TSDSON EP T/R Automotive AEC-Q101
Power Field-Effect Transistor, 40A I(D), 40V, 0.0107ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
34W 16V 2V 13nC@ 10V 1N 40V 7.4m¦¸@ 10V 40A 690pF@ 25V SON
N-channel - Enhancement mode - Logic Level
Mosfet, Aec-Q101, N-Ch, 40V, Tsdson; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:40A; Drain Source Voltage Vds:40V; On Resistance Rds(On):0.0061Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:1.6V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPZ40N04S5L7R4ATMA1