Infineon IPZ40N04S5L2R8ATMA1
MOSFET N-CH 40V 40A 8TSDSON / N-Channel 40 V 40A (Tc) 71W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页10 年前
Infineon
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-07-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
InfineonIPB075N04L G
Trans MOSFET N-CH 40V 50A 3-Pin(2+Tab) TO-263
BSZ028N04LS Series 40 V 21 A OptiMOSTM Power-MOSFET - TSDSON-8 FL, PG-TSDSON-8, RoHS
Trans MOSFET N-CH Si 30V 26A 8-Pin PQFN EP T/R
onsemiFDMS8025S
Trans MOSFET N-CH 30V 24A 8-Pin Power 56 EP T/R
2.5W(Ta),50W(Tc) 20V 3V@1mA 47nC@ 10 V 1N 30V 2.8m¦¸@ 24A,10V 24A,49A 3nF@15V QFN 6mm*5mm*1.1mm
MOSFET, N CH, 40V, 50A, POWERPAK SO; Transistor Polarity:N Channel; Continuous D
描述
Mosfet, N-Ch, 40V, 40A, Tsdson Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPZ40N04S5L2R8ATMA1
40V, N-Ch, 2.8 mΩ max, Automotive MOSFET, S3O8, OptiMOS™-5, PG-TSDSON-8-33, RoHS
Infineon SCT
MOSFET, N-CH, 40V, 40A, TSDSON-8; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:40A; Drain Source Voltage Vds:40V; On Resistance Rds(on):0.0022ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:1.6V; P