Infineon IPW60R190C6FKSA1
151W 20V 3.5V 63NC@ 10V 1N 600V 190M¦¸@ 10V 20.2A 1.4NF@ 100V 15.9MM*5.03MM*20.9MM
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页8 年前
Datasheet19 页0 年前
Upverter
_legacy Avnet
Farnell
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+404%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-06-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trans MOSFET N-CH 700V 20.2A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans MOSFET N-CH 650V 24.3A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube / MOSFET N-CH 650V 24.3A TO-247
InfineonIPW65R190C6
Trans MOSFET N-CH 700V 20.2A 3-Pin TO-247 Tube
E-Series N-Channel 600 V 227 W 0.18 O 86 nC Flange Mount Power Mosfet - TO-247AC
MOSFET, N CH, 600V, 21A, TO-247AC; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Dra
STMicroelectronicsSTW26NM60ND
N-channel 600 V, 0.145 Ohm typ., 21 A FDmesh(TM) II Power MOSFET (with fast diode) in TO-247 package
描述
Power Field-Effect Transistor, 20.2A I(D), 600V, 0.19ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247
Infineon SCT
MOSFET,N CH,600V,20.2A,TO247; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:20.2A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.17ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:151W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-247; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:20.2A; Power Dissipation Pd:151W; Voltage Vgs Max:30V
CoolMOS™ C6 combines Infineon's experience as the leading superjunction MOSFET supplier with best-in-class innovation. The C6 devices provide all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use. Extremely low switching and conduction losses make switching applications even more efficient, compact, lighter and cooler.600V CoolMOS™ C6 is replacement for 600V CoolMOS™ C3650V CoolMOS™ C6 is replacement for 650V CoolMOS™ C3