Infineon IPP024N06N3GXKSA1
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 1 / N-Channel 60 V 120A (Tc) 250W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页15 年前
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-12-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTP260N6F6
N-channel 60 V, 0.0024 Ohm, 120 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in TO-220 package
188W(Tc) 20V 4V@ 90¦ÌA 98nC@ 10 V 1N 60V 4m¦¸@ 90A,10V 11nF@30V TO-220-3 10mm*4.4mm*15.65mm
Trans MOSFET N-CH 60V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-220
Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 100A; 136W; PG-TO220-3
onsemiFDP040N06
MOSFET N-CH 60V 120A TO220
STMicroelectronicsSTP140NF75
N-CHANNEL 75V - 0.0065 OHM -120A TO-220 STripFET II MOSFET
描述
Trans MOSFET N-CH 60V 120A 3-Pin(3+Tab) TO-220
120 A 60 V 0.0024 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
Power Field-Effect Transistor, 120A I(D), 60V, 0.0024ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
OptiMOS™ 60 V is a perfect choice for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger.In addition these devices can be used for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.