Infineon IPL65R130C7AUMA1
Trans MOSFET N-CH 650V 15A 4-Pin VSON EP
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页0 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.34%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
MOSFET N-CH 650V 18A D2PAK / N-Channel 650 V 18A (Ta) 101W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
STMicroelectronicsSTL22N65M5
N-channel 650 V, 0.198 Ohm typ., 15 A MDmesh(TM) V Power MOSFET in PowerFLAT 8x8 HV package
STMicroelectronicsSTB21N65M5
N-channel 650 V, 0.150 Ohm typ., 17 A MDmesh M5 Power MOSFET in D2PAK package
Trans MOSFET N-CH 700V 16.1A 3-Pin(2+Tab) TO-252
STMicroelectronicsSTB20N65M5
N-channel 650 V, 0.160 Ohm typ., 18 A MDmesh M5 Power MOSFET in D2PAK package
Trans MOSFET N-CH 700V 16.1A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
描述
102W 20V 4V 35nC@ 10V 1N 650V 130m¦¸@ 10V 1.67nF@ 400V 8mm*8mm*1mm
Power Field-Effect Transistor, 15A I(D), 650V, 0.13ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
650V CoolMOS™ C7 Power Transistor
Infineon MOSFET IPL65R130C7AUMA1
MOSFET, N-CH, 650V, 15A, VSON-4; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 15A; Drain Source Voltage Vds: 650V; On Resistance Rds(on): 0.115ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3.5V; Power Dissipation Pd: 102W; Transistor Case Style: VSON; No. of Pins: 4Pins; Operating Temperature Max: 150°C; Product Range: CoolMOS C7 Series; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)