Infineon IPI80N06S207AKSA2
55V, N-Ch, 6.6 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™, PG-TO262-3-3, RoHS
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页15 年前
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-08-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
MOSFET N-CH 40V 70A TO262-3 / N-Channel 40 V 70A (Tc) 58W (Tc) Through Hole PG-TO262-3
InfineonIRL1104LPBF
Single N-Channel 40 V 0.008 Ohm 68 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-262-3
InfineonAUIRFU1010Z
MOSFET N-CH 55V 91A IPAK / MOSFET Automotive MOSFET 55V,91A, 7.5 mOhm, 63 nC Qg, IPAK
0.009 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-262AA
MOSFET N-CH 55V 60A TO-262AA
40V, N-Ch, 4.6 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO262-3-3, RoHS
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 55V 80A Automotive AEC-Q101 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 55V, 0.0066ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green package (lead free); Ultra low Rds(on); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 55V (on) in planar technology; highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: Valves control; Solenoids control; Lighting; Single-ended motors