Infineon IPI60R190C6XKSA1
Transistor MOSFET N-Channel 600V 20.2A 3-Pin TO-262 Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页8 年前
Datasheet19 页0 年前
Upverter
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-06-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Trans MOSFET N-CH 650V 16A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
STMicroelectronicsSTI24NM60N
N-channel 600 V, 0.168 Ohm, 17 A MDmesh(TM) II Power MOSFET I2PAK
STMicroelectronicsSTFI24N60M2
N-channel 600 V, 0.168 Ohm typ., 18 A MDmesh M2 Power MOSFET in I2PAKFP package
STMicroelectronicsSTI24N60M2
N-channel 600 V, 0.168 Ohm typ., 18 A MDmesh M2 Power MOSFET in I2PAK package
Cool MOS™ Power Transistor / Trans MOSFET N-CH 500V 21A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Trans MOSFET N-CH 650V 20.7A 3-Pin(3+Tab) TO-262
描述
Power Field-Effect Transistor, 20.2A I(D), 600V, 0.19ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Infineon SCT
MOSFET,N CH,600V,20.2A,TO262; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:20.2A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.17ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:151W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-262; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:20.2A; Power Dissipation Pd:151W; Voltage Vgs Max:30V