Infineon IPI600N25N3GAKSA1
Trans MOSFET N-CH 250V 25A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页14 年前
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-10-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-09-22
LTD Date2022-09-22
相关零件
Trans MOSFET N-CH 200V 34A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
N-Channel Power MOSFET, QFET®, 250 V, 25.5 A, 110 mΩ, I2PAK
Trans MOSFET N-CH 250V 25.5A Automotive 3-Pin(3+Tab) I2PAK Rail
Power Field-Effect Transistor, 28A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET N-CH 250V 33A I2PAK / N-Channel 250 V 33A (Tc) 235W (Tc) Through Hole I2PAK (TO-262)
Trans MOSFET N-CH 200V 14.5A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
描述
OPTIMOS 3 POWER-TRANSISTOR Power Field-Effect Transistor, 25A I(D), 250V, 0.06ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Infineon's 250V OptiMOS products are performance leading benchmark technologies, perfectly suited for synchronous rectification in 48V systems, DC-DC converters, uninterruptable power supplies (UPS) and inverters for DC motor drives. | Summary of Features: Industrys lowest R DS(on); Lowest Q g and Q gd; Worlds lowest FOM RoHS comliant halogen free MSL 1 rated | Benefits: Highest efficiency; Highest Power density; Lowest board space consumption; Minimal device paralleling required; System cost improvement; Enviromentally friendly; Easy-to-design-in products | Target Applications: Synchronous rectification for AC-DC SMPS; Motor control for 48V110V systems; Isolated DC-DC converters; Lighting for 110V AC networks; HID lamps; Class D audio amplifiers; Uninterruptable power supplies (UPS)