Infineon IPI045N10N3GXKSA1
Mosfet, N-Ch, 100V, 137A, To-262 Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPI045N10N3GXKSA1
Production
价格与库存
数据表和文档
Factory Futures
Datasheet11 页15 年前
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
100V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-262 package, TO262-3, RoHS
N-Channel 100 V 4.5 mOhm Through Hole POWERTRENCH MOSFET - I2PAK (TO-262)
N CH POWER MOSFET, HEXFET, 100V, 97A, TO-262; Transistor Polarity:N Channel; Con
InfineonIRF5210LPBF
MOSFET, Power;P-Ch;VDSS -100V;RDS(ON) 0.06Ohm;ID -40A;TO-262;PD 200W;VGS +/-20V
N-Channel UltraFET Power MOSFET 100V, 56A, 25mΩ
InfineonIRF1407LPBF
75V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-262 package
描述
Trans MOSFET N-CH 100V 100A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 100V, 0.0045ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).