Infineon IPI024N06N3GXKSA1
OptiMOS™3 Power-Transistor Features Ideal for high frequency switching and sync. rec.
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页15 年前
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2008-12-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-09-30
LTD Date2026-03-31
相关零件
InfineonAUIRFSL3206
Automotive Q101 60V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-262 Package
N-Channel 60 V 100 A 3 W Through Hole OptiMOSTM Power Transistor - PG-TO262-3
OptiMOS™3 Power-Transistor Features for sync. rectification, drives and dc/dc SMPS
Tube Through Hole N-Channel Single Mosfet Transistor 100A Ta 100A 1.65W 750ns
onsemiFDI040N06
MOSFET N-CH 60V 120A I2PAK
描述
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 120 A, 2.4 Milliohms, TO-262, 3 Pins, Through Hole
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 120A I(D), 60V, 0.0024OHM, 1-ELEMENT, N-CHANNEL, SILICON, METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR FET, TO-262AA
OptiMOS™ 60 V is a perfect choice for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger.In addition these devices can be used for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.