Infineon IPD50N03S4L06ATMA1
Power MOSFET, N Channel, 30 V, 50 A, 0.0049 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页15 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.19%
供应链
Country of OriginAustria, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-08-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Trans MOSFET N-CH 30V 24.3A 8-Pin PowerPAK SO EP T/R
Trans MOSFET N-CH 30V 50A 3-Pin(2+Tab) DPAK
InfineonIRFR3707PBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 30V;RDS(ON) 9.7 Milliohms;ID 61A;D-Pak (TO-252AA);PD 87W
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 30V;RDS(ON) 0.019Ohm;ID 55A;D-Pak (TO-252AA);PD 107W
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 30V;RDS(ON) 8.5Milliohms;ID 61A;D-Pak (TO-252AA);PD 87W
30V,35A,6.8M0,NCH, DPAK, POWER TRENCH MOSFET
描述
30V, N-Ch, 5.5 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™-T2, PG-TO252-3, RoHS
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 30V, 0.0055ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
Mosfet, Aec-Q101, N-Ch, 30V, To-252; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:50A; Drain Source Voltage Vds:30V; On Resistance Rds(On):0.0049Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:1.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPD50N03S4L06ATMA1
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Package (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: Low switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; Robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: OptiMOS-T 40V addresses to small loads control switching (3-phase and H-bridge motors, electric pumps, etc. especially in combination with PWM control).; Body applications