Infineon IPB45N06S4-09
60V, N-Ch, 9.1 mΩ max, Automotive MOSFET, D2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO263-3, RoHS
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页17 年前
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-12-01
LTD Date2017-06-01
相关零件
N-Channel PowerTrench® MOSFET 60V, 45A, 20mΩ
MOSFET N-CH 55V 49A D2PAK
InfineonAUIRFS3806
Automotive Q101 60V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a D2-Pak Package, D2PAK-3, RoHS
MOSFET N-CH 60V 55A D2PAK
InfineonIRFZ44NSPBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 55V;RDS(ON) 17.5 Milliohms;ID 49A;D2Pak;PD 94W;VGS +/-20
InfineonIRFZ46ZSPBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 55V;RDS(ON) 10.9 Milliohms;ID 51A;D2Pak;PD 82W;VGS +/-20
Power MOSFET, P-Channel, -60V, -38A, 39mΩ P-Channel Power MOSFET, -60V, -38A, 39mOhm
Single P-Channel 55 V 0.02 Ohm 180 nC HEXFET® Power Mosfet - D2PAK
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 60V 45A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Power Field-Effect Transistor, 45A I(D), 60V, 0.0091ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; AEC qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green Product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 60V (on); highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: Valves control; Solenoids control; Lighting; Single-ended motors