Infineon IPB35N10S3L26ATMA1
100V, N-Ch, 26.3 mΩ max, Automotive MOSFET, D2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO263-3, RoHS
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页15 年前
Datasheet9 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+98.55%
供应链
Country of OriginAustria, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Trans MOSFET N-CH 100V 40A Automotive 3-Pin(2+Tab) Reverse DPAK T/R
InfineonAUIRF540ZS
Automotive Q101 100V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a D2-Pak Package, D2PAK-3, RoHS
MOSFET N-CH 100V 36A D2PAK / Trans MOSFET N-CH Si 100V 36A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Trans MOSFET N-CH 100V 40A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 100V, 30A, 24mΩ
MOSFET N-CH 100V 35A TO263-3 / Trans MOSFET N-CH 100V 35A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 100V 35A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R Automotive AEC-Q101
Power Field-Effect Transistor, 35A I(D), 100V, 0.0322ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
Mosfet, Aec-Q101, N-Ch, 100V, To-263; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:35A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(On):0.0203Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:1.7V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon IPB35N10S3L26ATMA1
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting