Infineon IPB100N08S207ATMA1
75V, N-Ch, 6.8 mΩ max, Automotive MOSFET, D2PAK, OptiMOS™, PG-TO263-3, RoHS
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页20 年前
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.81%
Introduction Date2006-03-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-02-29
LTD Date2024-08-31
相关零件
InfineonIRFS3307ZPBF
IRFS3307ZPBF N-channel MOSFET Transistor, 120 A, 75 V, 3-Pin DPAK
MOSFET N-CH 75V 120A D2PAK / Trans MOSFET N-CH Si 75V 120A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
InfineonAUIRFS3307Z
Automotive Q101 75V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a D2-Pak Package
N-Channel 75 V 6 mOhm Surface Mount PowerTrench Mosfet D2PAK-3
SQM110N05-06L Series 55 V 110 A Automotive N-Channel Mosfet - TO-263-3
Power Field-Effect Transistor, 90A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
描述
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 75V 100A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Power Field-Effect Transistor, 100A I(D), 75V, 0.0068ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
Summary of Features: N-channel Logic Level - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green package (lead free); Ultra low Rds(on); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 75V (on) in planar technology; highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: Valves control; Solenoids control; Lighting; Single-ended motors