Infineon IPB081N06L3GATMA1
In a Pack of 25, N-Channel MOSFET, 50 A, 60 V, 3-Pin D2PAK Infineon IPB081N06L3GATMA1
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页13 年前
TME
element14 APAC
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+35.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2008-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 45 A, 0.0049 ohm, TO-263 (D2PAK), Surface Mount
MOSFET, P-CH, 60V, 18.7A, TO-263; Transistor Polarity:P Channel; Continuous Drai
Rochester ElectronicsIPB093N04LG
Trans MOSFET N-CH 40V 50A 3-Pin(2+Tab) D2PAK
N-Channel 60 V 7 mOhm Surface Mount PowerTrench Mosfet D2PAK-3
P-Channel Power MOSFET, QFET®, -60 V, -27 A, 70 mΩ, D2PAK
描述
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 50 A, 0.0067 ohm, TO-263 (D2PAK), Surface Mount
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 60V, 0.0081ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
OptiMOS™ 60 V is a perfect choice for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger.In addition these devices can be used for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.