Infineon IGW30N60TFKSA1
Insulated Gate Bipolar Transistor, 45A I(C), 600V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页10 年前
Datasheet12 页10 年前
Upverter
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-03-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTGW20NC60VD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW30NC120HD
N-Channel 1200 V 30 A Very Fast PowerMESH IGBT - TO-247
Insulated Gate Bipolar Transistor, 60A I(C), 650V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
STMicroelectronicsSTGW30V60DF
Trench gate field-stop IGBT, V series 600 V, 30 A very high speed
650 V, 30 A IGBT with anti-parallel diode in TO-247 package, PG-TO247-3, RoHS
Trans IGBT Chip N=-CH 600V 45A 187000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
描述
Trans IGBT Chip N-CH 600V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247
IGBT, 30 A, 2.05 V, 187 W, 600 V, TO-247, 3 Pins
600 V IGBT in TO-247 package, PG-TO247-3, RoHS
Infineon SCT
IGBT Transistors LOW LOSS IGBT TECH 600V 30A
TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS
187W 1.5V 600V 45A TO-247 15.9mm*5.03mm*20.9mm
IGW30N60 - DISCRETE IGBT WITHOUT
IGBT TRENCH FS 600V 60A TO247-3
IGW30N60T Infineon Technologies
Hard-switching 600 V, 30 A TRENCHSTOP™ IGBT3 in TO-247 package for significant improvement of static as well as dynamic performance of the device, due to combination of trench-cell and fieldstop concept.
IGBT,600V,30A,TO247; Transistor Type:IGBT; DC Collector Current:30A; Collector Emitter Voltage Vces:2.05V; Power Dissipation Pd:187W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:600V; Operating Temperature Range:-40°C to +175°C; Transistor Case Style:TO-247; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Power Dissipation Max:187W