Infineon AUIRGP50B60PD1
AUIRGP50B60PD1 Series 600 V 75 A N-Channel IGBT Flange Mount - TO-247AC
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页13 年前
Datasheet12 页8 年前
Datasheet13 页16 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
64,422
Authorized Distributors
2
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-3
TO-247-3
Collector Emitter Breakdown Voltage
600 V
600 V
Max Collector Current
60 A
75 A
Power Dissipation
390 W
390 W
Collector Emitter Saturation Voltage
2.45 V
2.45 V
Reverse Recovery Time
42 ns
42 ns
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-05-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-07-15
LTD Date2020-01-15
相关零件
Transistor IGBT Chip Negative Channel 600 Volt 75A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
IRGP35B60PDPBF Series 600 V 34 A N-Channel UltraFast IGBT - TO-247AC
Trans IGBT Chip N-CH 600V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247AD
LittelfuseIXGH48N60C3
Trans IGBT Chip N-CH 600V 75A 300000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247
LittelfuseIXGH60N60C3
Trans IGBT Chip N-CH 600V 75A 380000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247AD
STMicroelectronicsSTGW30NC60VD
Very Fast 600 V 80 A 250 W Flange Mount PowerMESH IGBT - TO-247LL
描述
600V Automotive Warp2 150kHz Copack IGBT in a TO-247AC package, TO247COPAK-3, RoHS
Infineon SCT
WARP2 SERIES IGBT WITH ULTRAFAST SOFT RECOVERY DIODE | IGBT 600V 75A 390W TO247AC
Trans IGBT Chip N-CH 600V 75A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
IGBT,N CH,W DIODE,600V,TO247AC; Transistor Type:IGBT; DC Collector Current:75A; Collector Emitter Voltage Vces:600V; Power Dissipation Pd:390W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:600V; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-247AC; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Power Dissipation Max:390W