Idec HW1E-TV4F11QD-R-24V
Emergency Stop Switch, DPST, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet62 页8 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Lectro Components
element14
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2018-04-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-02-16
LTD Date2023-02-16
相关零件
Switch Emergency Stop N.O./N.C. SPST/SPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 8A, 24VDC, Snap On Terminal, Panel Mount
描述
SWITCH, EMERGENCY STOP, 1NO/1NC, 600VAC;Contacts:SPDT-1NO/1NC; Switch Operation:Turn Reset; Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:10A; Illumination Color:Red; Actuator Style:Round ;
Emergency Stop Switches / E-Stop Switches Emergency-Stop Illuminated 22mm PushLock-TurnRest 40mm Mushroom Red 1NO-1NC Full Voltage 24VAC/DC LED
Switch, Emergency Stop, 1No/1Nc, 600Vac; Contacto, Configuración:Spdt-1No, Spdt-Nc; Interruptor, Operación:Turn Reset; Contacto, Tensión Dc Nom:220V; Contacto, Tensión Ac Nom:600V; Contacto, Intensidad Max:10A; Ip:Ip65 |Idec HW1E-TV4F11QD-R-24V