Idec AVLW49911D-R-24V
Switch Emergency Stop N.O./N.C. SPST/SPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw Panel Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet43 页8 年前
Master Electronics
Newark
Farnell
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.63%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-04-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Emergency Stop Switch, DPST, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Switch Emergency Stop N.C. DPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 8A, 24VDC, Snap On Terminal, Panel Mount
描述
E-STOP SW, SPST-NO/SPST-NC, 10A, 24VAC; Available until stocks are exhausted
Emergency Stop Switches / E-Stop Switches Emergency-Stop Illuminated 22mm PushLock-TurnRest 40mm Mushroom Red 1NO-1NC Full Voltage 24VAC/DC LED
SWITCH, EMERGENCY STOP, 1NO/1NC, 24VAC;Contacts:DPST-1NO/1NC; Switch Operation:Pushlock Turn Reset; Contact Voltage AC Nom:24V; Contact Voltage DC Nom:24V; Actuator Style:Mushroom; Actuator Diameter:40mm; IP Rating:65 ;
Switch, Emergency Stop, 1No/1Nc, 24Vac; Contacto, Configuración:Dpst-1No, Spst-Nc; Interruptor, Operación:Pushlock Turn Reset; Contacto, Tensión Dc Nom:24V; Contacto, Tensión Ac Nom:24V; Contacto, Intensidad Max:10A; Ip:Ip65 |Idec AVLW49911D-R-24V